logo ZS118
CZE
2020

Nasz absolwent – PAWEŁ SOWA – Człowiekiem Sztuki!

Absolwent naszej szkoły – Paweł Sowa- aktor, osiąga sukcesy na scenie teatru polskiego.

 Informacje o Pawle znajdziemy w internetowej Encyklopedii Teatru Polskiego. 

Jako aktor pracował m.in. w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi i w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz współpracował z Teatrem Powszechnym w Warszawie i Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie. Tworzył muzykę do spektakli w teatrze Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach. Pracuje w Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie.

W Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie Paweł występował w sztuce Artura Barcisia -„Burzliwe życie Lejzorka”.

W Centrum Kultury Teatr Sztuk w Jaworznie realizuje obecnie, wraz z Anną Retoruk –Sową, w dobie pandemii – cykl online- Bajka na dobranoc.

https://www.facebook.co m/teatrsztukwjaworznie/videos/3456577411020974/ 

W 2015 roku zdobył wraz z Anną Retoruk i Justyną Banasiak Nagrodę Główną w Konkursie dla Debiutantów zorganizowanym przez teatr “Kubuś” w ramach projektu “Debiuty w Teatrze Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach”, którą była możliwość realizacji w teatrze “Kubuś” spektaklu dla dorosłych wg zgłoszonej do konkursu koncepcji.

Pasją naszego absolwenta jest też komponowanie. Zrealizował muzykę do spektakli, m.in.: w teatrze Lalki i Aktora “Kubuś” w Kielcach- „Dziady po Białoszewskim” na podstawie “Chamowa” oraz poezji Mirona Białoszewskiego, “O Wilku i Czerwonym Kapturku”, “Mały Tygrys Pietrek”;  w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie- „Pinokio”.

Paweł dał się zapamiętać w naszej szkole nie tylko jako utalentowany filar szkolnych akademii i przestawień, ale też jako fajny młody człowiek, z tym „błyskiem w oku”, który zachował na życiową karierę. 

Cieszymy się z sukcesów Pawła i życzymy  jak najpełniejszej realizacji pasji!

Galeria zdjęć: 

Darmowy licznik odwiedzin