logo ZS124
LIS
2019

WARSZTATY- Wszyscy jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

13 listopada 2019 roku gościliśmy w naszej szkole przez cały dzień panią Agnieszkę Majnusz i pana Krzysztofa Wostala. Poprowadzili oni dla uczniów klas 5-7 warsztaty z dostępności, które otrzymaliśmy w ramach ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. 

Pan Krzysztof, który jest osobą z niepełnosprawnością zafascynował uczniów swoją aktywnością w obszarze zawodowym i społecznym. 

Warsztaty składały się z dwóch części, w pierwszej teoretycznej, uczniowie dowiedzieli się, m.in.:  czym jest dostępność, jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”, czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby z niepełnosprawnościami.

W tej części poznawali też osobę z niepełnosprawnością, której historię przedstawiała obrazowo (prezentacja) pani Agnieszka, ale przede wszystkim mieli  wpływ na rozwój historii tej osoby. W zależności od ich decyzji, historia mogła mieć różny przebieg. Wspaniała interaktywna zabawa!

Druga część wzbudziła jeszcze więcej emocji, były to ćwiczenia, tzw. „wcieleniowe”.

Uczniowie, m.in. mieli za pomocą odpowiednich przyborów, wcielić się w rolę osoby z daną niepełnosprawnością oraz w grupie danych osób rozwiązać zadanie.

Uczniowie, którzy przygotowali pracę konkursową otrzymali podczas warsztatów dyplomy i upominki. Serdecznie dziękujemy za ich udział w konkursie.

Warsztaty były czasem, gdy mogliśmy wzmocnić naszą wewnętrzną dostępność, zaś prowadzący zajęcia trenerzy byli pełni uznania dla kultury osobistej naszych uczniów  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Darmowy licznik odwiedzin