logo ZS124
LIS
2019

CZEKOLADOWY DZIEŃ W FABRYCE CHARLIEGO

Uczniowie klas piątych mieli okazję uczestniczyć w słodkich warsztatach czekoladotwórczych. 21 listopada odbyła się wycieczka szkolna do Fabryki Charliego w Krakowie.  Na początku spotkania zaprezentowano film o produkcji czekolady i plantacji kakaowca. Warto było uważnie oglądać film –  każda poprawna odpowiedź na zadane pytanie  nagradzana była słodką czekoladką.  Po części teoretycznej przyszedł czas na działanie. Uczniowie ubrani w prawdziwe stroje deserantów pod okiem prowadzących, rozpoczęli produkcję własnych czekoladowych muszelek oraz ozdabiali czekoladą i innymi dodatkami owocowe praliny. Na koniec spotkania każdy otrzymał torebkę czekoladowych pyszności – woreczek z miksem czekolady białej, mlecznej i deserowej, woreczek swoich czekoladowych muszelek i własnoręcznie udekorowanych pralin.

Po czekoladowych warsztatach  cała grupa wyruszyła na spacer w stronę rynku. W Sukiennicach była chwila na wspólne zdjęcie i zakup drobnych pamiątek.
Darmowy licznik odwiedzin