logo ZS113
LIS
2019

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jak co roku uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie aktywnie uczestniczyli w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości . 

Dnia 7 listopada 2019r. wszyscy wzięli udział w akademii przygotowanej przez klasy 7a i 7b pod kierunkiem wychowawców p. A. Gos i p. U. Jenrzejewskiej-Łężniak. Program artystyczny uświadomił oglądającym  poświęcenie rodaków, aby po 123 latach niewoli Polska była suwerennym krajem. 

Dnia 11 listopada podczas uroczystej mszy świętej w kolegiacie świętych Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie dwie uczennice Matylda Boba i Malwina Cira pod opieką p. R. Wilk reprezentowały Szkołę Podstawową nr 20 podczas miejskich obchodów Narodowego Święta. Uczestniczyły w marszu pod Pomnik Niepodległości, gdzie złożyły kwiaty oddając hołd poległym za naszą wolność.

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin