logo ZS104
LIS
2019

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

25.10.2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. W części pierwszej uczniowie zdawali swój pierwszy egzamin. Akademię rozpoczęły zaprzyjaźnione czarownice, następnie uczniowie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Zebrani goście i rodzice zgodnie uznali, że dobrze się przygotowali i już bardzo dużo umieją. Następnie 25 Uczniów wygłosiło tekst ślubowania:

“Ślubuję być dobrym Polakiem!

Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły!

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę!

Jak dla niej pracować, kiedy urosnę!

Będę starał się być dobrym kolegą!

Swoim zachowaniem i nauką

pragnę sprawiać radość sobie, rodzicom i nauczycielom. Ślubuję!”

Po odebraniu ślubowania, Dyrektor Katarzyna Gniadek pasowała Uczniów na pełnoprawnych Pierwszoklasistów. Uczniom zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz przywieszki. Z okazji tej uroczystości Samorząd Szkoły również przygotował słodki upominek dla pierwszoklasistów. Na zakończenie uroczystości uczniowie podziękowali przybyłym gościom i swoim rodzicom drobnym upominkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin