logo ZS118
PAź
2019

Szkoda Ciebie na takie patoklimaty

W tym roku ruszyła kampania MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Na apelu 17 czerwca 2019 roku tematykę kampanii przybliżyła naszym uczniom aspirant Monika Śliwińska, profilaktyk z jaworznickiej Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. Chcielibyśmy przybliżyć informacje dotyczące kampanii całej społeczności szkolnej.
„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” to hasło kampanii o charakterze edukacyjno –profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której organizatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Kampania realizowana jest w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”.
Przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA !
Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, z dopalaczami, aby pamiętały, że jest to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Dbając o bezpieczeństwo naszych bliskich i przyjaciół, nie pozwólmy im przyjmować substancji, których pochodzenia i składu nie znają. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas na dopalacze. Nigdy nie wiemy, jak organizm ludzki zachowa się po zażyciu nawet najmniejszej dawki takiej substancji chemicznej. Jeżeli ktokolwiek z Państwa podejrzewa, że ma do czynienia z osobą pod wpływem narkotyków czy nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, powinien natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia!

Dla Rodziców

 

 

Darmowy licznik odwiedzin