logo ZS117
PAź
2019

WSZYSCY JESTEŚMY uDOSTĘPniaczami! – PODSUMOWANIE

Milo nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do ogólnopolskiego konkursu „uDOSTĘPniacze” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Znaleźliśmy się w gronie 100 szkół podstawowych w całej Polsce, które miały szansę realizować projekt dotyczący podniesienia świadomości młodych ludzi na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji oraz istniejących barier w otaczającej przestrzeni.

W ramach konkursu nasi uczniowie klas 5a, 5b, 5c mogli uczestniczyć w lekcjach o dostępności, które były prowadzone przez panią Iwonę Najman zgłoszoną do projektu. Materiały dydaktyczne, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju pomogły zrealizować zajęcia w ciekawy i niebanalny sposób. 

Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach dowiedzieli się m.in.:

  • Czym jest dostępność?
  • Jakich grup społecznych dotyczy tematyka „dostępności”?
  • Jakie są przykłady barier i możliwości ich usunięcia.
  • Czym jest program Dostępność Plus i jak Fundusze Europejskie wspierają osoby
    z niepełnosprawnościami.

Wszyscy uczniowie szkoły wzięli udział w akcji- Jesteśmy uDOSTĘPniaczami!

Kolejnym etapem udziału w konkursie było przygotowanie i złożenie pracy konkursowej. Nasi uczniowie: Kamil Banasik 7a, Wiktor Kędziora 7a, Martyna Grabowska 5a, Karolina Habowska 5a, Amelia Kluza 5a, Martyna Lichocka 5a, Jan Ciołczyk 5a, Jędrzej Małkus 5a, Filip Dwornicki 5a wykazali się dużą kreatywnością i zrozumieniem tematu. Film „Dostępność jest w nas!” będący efektem wspólnej pracy wywarł pozytywne wrażenie na Kapitule konkursowej. Mimo, że znaleźliśmy się poza podium, dzięki ich zaangażowaniu nasza szkoła otrzyma nagrodę w postaci 6 warsztatów z dostępności poprowadzonych przez profesjonalnych trenerów, zaś uczniowie, którzy przygotowali pracę konkursową – dyplomy i upominki. 

Zapraszamy do obejrzenia pracy konkursowej -filmu „Dostępność jest w nas!”

Darmowy licznik odwiedzin