PAź

FINAŁ ZMAGAŃ Z TABLICZKĄ MNOŻENIA

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły w tym roku na 4 października. Nasza szkoła również brała w nich udział. Przygotowywaliśmy się już od poniedziałku. Uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia, a w środę i czwartek przeprowadzone zostały eliminacje do finału zmagań z tabliczką mnożenia.

Również w te dni bawiliśmy się na sportowo z tabliczką mnożenia w konkurencjach : „Królowa skakanki” i „ Król piłeczki”.  Grupa egzaminatorów z kl. VIII a : Paulina, Iza, Kinga i Szymon pod opieką pani Marii Grubki wyszła w piątek poza mury szkoły aby sprawdzić znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Jaworzna. Przeegzaminowaliśmy także pracowników szkoły.

Pani Ewelina Mika przeprowadziła finałowe zmagania z tabliczką mnożenia w trzech kategoriach : kl. III, kl. V- VI i kl. VII – VIII.

Podsumowanie całej akcji odbyło się w piątek 4 października na apelu szkolnym. Laureaci wszystkich konkurencji zostali nagrodzeni dyplomami i skromnymi upominkami.

I tak :

Mistrzowie Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie zostali:

w kategorii kl. III:

I m  –     Oskar Różański

II m  –     Franek Cieślik

III m   –    Kajetan Ćwik

w kategorii kl. V – VI :

I m  –  Miłosz Kotyla

II m  –   Krzysztof Korlacki

III m  –   Wojciech Perończyk

w kategorii kl. VII – VIII :

I m  –   Szymon Kępiński

II m   –  Adam Halski

III m –   Kinga Szuba.

W konkurencji „Królowa skakanki” :

w kategorii kl. III:

Królową skakanki została                     Emilia Ciołczyk

Wicekrólową skakanki została             Amelia Wróbel

w kategorii klas starszych :

Królową skakanki została                     pani Anna Messaoudi

Wicekrólową skakanki została              Oliwia Kondoszek

W konkurencji „Król piłeczki”:

Królem piłeczki został                          Marcin Korlacki

Wicekrólem piłeczki został                   Kamil Odrzywolski.

Wszystkim, którzy wspólnie z nami bawili się w czasie obchodów IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, serdecznie dziękujemy i zapraszamy do zabawy za rok.