logo ZS101
PAź
2019

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Po raz kolejny nasza szkoła włącza się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Już od poniedziałku działania porozwieszane po szkole pozwolą nam na przypomnienie sobie tabliczki mnożenia. Będzie ona obecna z nami w szczególny sposób w całym tygodniu. 

W środę i czwartek przeprowadzone zostaną w każdej klasie testy z tabliczki mnożenia. Najlepsi z klas będą w piątek konkurować o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej nr 20 w Jaworznie. Rozgrywki odbędą się w dwóch kategoriach : kl. III i V oraz VI – VIII. 

To jednak nie wszystko. W środę i czwartek na długich przerwach na sali ćwiczeń będzie odbywała się konkurencja : “Królowa lub król skakanki” oraz “Tenis stołowy z tabliczką mnożenia”. Ponad to szukajcie po szkole rozwieszonych informacji o Haśle Dnia. Możecie być o niego poproszeni na lekcji ( każdego dnia inne). Rozglądajcie się też za łamigłówkami matematycznymi i rebusami. Ich rozwiązania dostarczacie do nauczycieli matematyki. Można za poprawne rozwiązania otrzymać ocenę cząstkową. 

W piątek grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciela wyjdą na ulice by przeegzaminować napotkanych dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia. Egzamin przeprowadzimy również na terenie szkoły.

Podsumowanie akcji nastąpi w piątek 4 października na krótkim apelu.

 

Darmowy licznik odwiedzin