logo ZS110
WRZ
2019

Jesteśmy uDOSTĘPniaczami :)

Jako jedna ze 100 szkół w Polsce jesteśmy uDOSTĘPniaczami

Dostępność zaczyna się od drugiego człowieka! Dlatego grupa konkursowa w składzie: klasa 7a- Kamil Banasik, Wiktor Kędziora, klasa 5a- Martyna Grabowska, Amelia Kluza, Karolina Habowska, Martyna Lichocka, Jan Ciołczyk, Filip Dwornicki, Jędrzej Małkus pod opieką pedagoga Iwony Najman 5 września 2019 przeprowadziła krótkie prelekcje dla uczniów naszej szkoły przybliżające historie dzieci niepełnosprawnych, ukazujące ich życie z takimi samymi radościami i smutkami, jak dzieci bez dysfunkcji.

Aby uwrażliwić  i podnieść świadomość uczniów naszej szkoły na temat potrzeb osób, które mają trudności w poruszaniu się czy percepcji (np. seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami, osoby z czasowymi urazami) korzystając z materiałów przesłanych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uczniowie grupy konkursowej oplakatowali szkołę sentencjami budzącymi refleksję nad potrzebami osób niepełnosprawnych, np. w łazience na lustrze „ Zamknij oczy i popraw fryzurę. Łatwe?”, na tablicy w sali ”Czy widzisz wyraźnie wszystko, co jest napisane na tablicy?”, na schodach u góry „ Łatwo poszło? Nie wszystkim”.

 Przed nami praca nad zadaniem konkursowym. Trzymajcie kciuki !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin