logo ZS112
CZE
2019

It’s the possibility of having a dream come true that makes life interesting

24 maja nasza szkoła miała przyjemność gościć uczniów i nauczycieli z Hiszpanii ze szkoły Les Tretzevents Secondary School w Barcelonie.

Uczniowie Ci, przebywający wraz ze swoimi nauczycielami w Polsce na wycieczce szkolnej, skorzystali z naszego zaproszenia aby spędzić jeden dzień z nami (jest to kontynuacja projektu Comenius, który realizowaliśmy w naszej szkole w  latach 2010-2012).

Do udziału w tym wydarzeniu zgłosiło się 16 uczniów z klas ósmych i trzecich gimnazjum oraz dwóch uczniów klasy siódmej. Przy przygotowaniu spotkania pracowały: p. I. Najman, p. N. Siwica, p. A. Grabska, p. M. Kroczak, p. R. Wilk, p. M. Igielińska.

Program dnia pełen był atrakcji. Goście mieli okazję obejrzeć ekspozycję Muzeum Miasta Jaworzna oraz dzięki uprzejmości dyrektora muzeum wysłuchać wykładu pana Piotra Burczy w języku angielskim na temat historii Jaworzna.

Po dawce historii zaprosiliśmy naszych gości do Centrum Rozrywki Grawitacja w Centrum Handlowym Galena, gdzie uczniowie mogli sprawdzić się w grze w kręgle, był to też dobry sposób na zapoznanie się i rozluźnienie atmosfery.

W południe uczestnicy spotkania z klas siódmych, ósmych szkoły podstawowej i trzeciej gimnazjum wzięli udział w lekcji języka hiszpańskiego prowadzonej przez uczniów z Hiszpanii. My natomiast pochwaliliśmy się przygotowanymi przez uczniów klas 6b, 7a świetnymi prezentacjami i filmami na temat naszego kraju, miasta i dzielnicy.

W godzinach popołudniowych razem pojechaliśmy do Geosfery – parku tematycznego z ogrodami (dowóz zawdzięczamy uprzejmości Państwa Machowskich). Pokazaliśmy naszym przyjaciołom z Hiszpanii gdzie można natknąć się na naturalnych rozmiarów paleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców oraz zobaczyć ekspozycje przybliżające historię z okresu triasu.

Następnie zaprosiliśmy wszystkich na kiełbaski z ogniska. Był czas na wspólne grillowanie, ale także na trochę aktywności i leżakowania na trawie. Nasi uczniowie mogli podszlifować umiejętności językowe jak i poszerzyć wiedzę na temat Hiszpanii.

Po powrocie do szkoły pani Iwona Najman poprowadziła zajęcia integracyjne
i taneczne. Nie zabrakło dobrej zabawy, pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców uczniów klas ósmych i trzecich gimnazjum oraz przez nasze wspaniałe panie kucharki . To był wyjątkowo udany dzień, pełen emocji i radości, był tez okazją do zawiązania nowych znajomości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin