logo ZS128
MAJ
2019

Pierwszaki na Ranczu Artemidy

27 maja 2019r.  klasy pierwsze udały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Ranczo Artemidy” w Nowej Górze. Tam czekały na nich nie lada wyzwania.

Najpierw wzięli udział w warsztatach zielarskich, poznali korzyści wynikające ze spożywania ziół, a później wykonali piękne obrazki. Następnie wszyscy spróbowali wydoić grzeczną krowę i porozmawiać z upartym osiołkiem.  W dalszej części uczestnicy wycieczki dosiedli konie na krótką przejażdżkę. Kolejnym etapem była wizyta w stajni i zoo zwierząt gospodarskich, gdzie każdy miał możliwość pogłaskać baranki, przytulić konie lub nawet ponosić króliczki.  Dzieciaki poznały proces wyrabiania masła w prawdziwej maselnicy, później mieliły na żarnach ziarno na mąkę, a następnie pisały pawim piórem. Na koniec każdy z uczestników spałaszował samodzielnie usmażoną kiełbaskę. Wycieczka była bardzo ciekawa i dostarczyła wiele wrażeń.

 

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin