logo ZS126
LUT
2019

Wycieczka klas 6 do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha

Japonia – kraj budzący naszą ciekawość, inspirujący bogatą kulturą i sztuką. Miejsce, w którym tradycja przeplata się ze współczesnością, tworząc niepowtarzalną mozaikę codzienności Japończyków. Ten właśnie kraj poznali uczniowie z klasy 6a i 6b w trakcie twórczej „Podróży po Japonii” w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Podróż rozpoczęła się od opowieści o Japonii: o usytuowaniu geograficznym kraju, przyrodzie, kulturze i sztuce, tradycji i codzienności współczesnego Japończyka.  Kolejny punkt Podróży to dwa zajęcia warsztatowe: pierwsze z podstaw pisma japońskiego z elementami kaligrafii oraz drugie z tradycyjnej sztuki składania papieru, czyli origami.  Końcowym przystankiem Podróży było zwiedzanie aktualnej wystawy muzealnej.

 

 

 

 

 

 

 

Darmowy licznik odwiedzin