PAź

12 kroków do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w sieci

W związku ze wsparciem naszej szkoły polegającym na ufundowaniu sprzętu komputerowego, zespół specjalistów CERT PSE,

ekspertów do spraw bezpieczeństwa komputerowego pracujących w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, przygotował materiał dotyczący bezpiecznego korzystania z internetu.

Dzieci, na każdym z przekazanych komputerów, będą mogły zapoznać się z dwunastoma krokami do zapewnienia bezpieczeństwa w sieci. Są to zasady odnoszące się do takich kwestii jak kontakty z nowo poznanymi osobami w internecie, korzystanie z komunikatorów, cyberprzemoc czy sposoby zabezpieczenia swojej prywatności.

Zespół CERT podkreśla, że internet to skarbnica możliwości ale i morze zagrożeń, z którym dziecko samo może sobie nie poradzić. Oprócz kluczowych zasad niezwykle ważne jest, aby każdy sygnał ze strony dziecka, o niepokojących sytuacjach w internecie, potraktować z należytą uwagą i sprawdzić, co tak naprawdę się dzieje.

Przewodnik 12 kroków można pobrać z naszej strony tutaj: 12 kroków do zapewnienia bezpieczeństwa w sieci

CERT PSE to najwyższej klasy eksperci do spraw bezpieczeństwa komputerowego pracujący w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych – spółce o strategicznym znaczeniu dla naszego kraju, która jest operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego w Polsce. Rolą zespołu jest zapewnienie szeroko rozumianego bezpieczeństwa komputerowego infrastruktury informatycznej.