03
PAź
2017

Dzień Języków Obcych

26 września, a także w dniach poprzedzających i następnych, w całej Europie z okazji Dnia Języków Obcych organizowane są różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem, poprzez specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe, gry, debaty, wystawy, konferencje, konkursy i inne imprezy dla każdego… Uczniowie z naszej szkoły również dołączyli się do świętowania Dnia Języków Obcych.

Tego dnia klasy 7 szkoły podstawowej oraz klasy 2 i 3 gimnazjum ubrały się w kolory flag różnych państw oraz wykonały plakaty zachęcające do nauki wylosowanego przez siebie języka (kl. VIIa – j. fancuski, kl. VIIb – j. chiński, kl. IIa – j. niemiecki, kl. IIb – j. włoski, kl. IIIa – j. angielski, kl. IIIb – j. rosyjski). Plakaty zostały rozwieszone na gazetce przy wejściu do szkoły i tym samym uzupełniły prezentację multimedialną na temat Dnia Języków Obcych. Samorząd Uczniowski opracował składankę piosenek w różnych językach, którą wszyscy uczniowie mogli posłuchać na przerwach po 1, 2 i 3 lekcji. W szkolnej bibliotece przygotowana została wystawka „Jak ciekawie uczyć się języka obcego?”, a na długiej przerwie został zorganizowany konkurs „Czy znasz te przysłowia?” Pięcioosobowe grupy z każdej klasy brały udział w konkursie tłumaczenia przysłów z języka angielskiego i niemieckiego na język polski. Zmagania konkursowe wygrała klasa 3a gimnazjum. W nagrodę w uczniowie z tej klasy w piątek 29 września mieli dzień bez pytania, bez kartkówek, bez sprawdzianów oraz testów:) Gratulujemy!!!