26
WRZ
2017

DZIEŃ KROPKI- 15 września

Mała Vashti jest dziewczynką, która nie wierzy w swoje umiejętności plastyczne. Jednak spojrzenia nauczycielki na jej jedną małą kropkę,  zmienia jej nastawienie. Moment, w którym pani od plastyki dostrzega talent Vashti jest przełomem w zyciu każdego dziecka i ucznia, bo przecież każdy ma w sobie ukryty talent.

Historia małej Vashti stała się inspiracją również dla nas – Szkoły Podstawowej nr 20. W Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się u nas 14 września. Na godzinach wychowawczych nauczyciele zapoznali uczniów z historią Vashti. Klasa czwarta  przygotowała drzewo talentów.

                15 września cała szkoła ubrana była w kolorowe kropki, Samorząd Uczniowski przygotował specjalny PUNKT KROPKI, gdzie można było tworzyć kropki małe i duże, kolorowe, szare, czarne…, kolorować stworzony z kropek napis, grać w kości, łączyć kropki. Klasy I- III edukacji wczesnoszkolnej tworzyły obrazki z kropek, wycinały kropki.Klasy gimnazjalne na języku polskim pisały wierz i opowiadania, w których bohaterem była kropka. Na lekcjach matematyki pani nauczycielka przygotowała zadania związane z kropką.

To były 2 fantastyczne dni, które pomogły dzieciom w odkryciu swoich talentów;

Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy pomagają naszym uczniom w dostrzeżeniu i wydobyciu z nich potencjału.