16
WRZ
2017

Bezpieczna droga do szkoły- prelekcje

Bezpieczna droga do szkoły- prelekcje dla najmłodszych z SP20 w Jaworznie.

 

 

 

 

 

 

 8 września br., na nasze zaproszenie, szkołę odwiedzili przedstawiciele KMP w Jaworznie. 

W całej Polsce we wrześniu odbywa się ogólnopolska akcja – Bezpieczna droga do szkoły.     Uczestnikami były klasy: I a wraz z wychowawcą p. A. Biel-Proksą, kl. I b wraz z wychowawcą p. E. Dudą,, kl. I c wraz z wychowawcą p. A. Staszewską oraz III szkoły podstawowej wraz z wychowawcami III a p. D. Cieplik oraz III b p. E. Suską, dyrektor K. Gniadek,  wicedyrektor M. Igielińską oraz pedagogiem. N. Siwicą.

Od 1 września br. droga do szkoły i z powrotem będzie stałym elementem w życiu dziecka, aż do następnych wakacji. Zatem droga ta powinna być bezpieczna. O to będą dbali policjanci, nauczyciele i rodzice. Kierowcy w rejonach szkół powinni zachować szczególne środki ostrożności, bo dzieci po wakacjach mają często rozproszoną uwagę i nie zawsze przestrzegają zasad ruchu drogowego.

Prelekcje „Bezpieczna droga do szkoły” poprowadzili sierżant sztabowy Monika Śliwińska oraz aspirant sztabowy Robert Pazdan z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

Spotkanie to było dla dzieci dużą atrakcją, zachęciło je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia była wiedza funkcjonariuszy”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafili udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest adresowana zarówno do dzieci jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

KMP w Jaworznie apeluje :

  • Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!
  • Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!
  • Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Darmowy licznik odwiedzin