Dotacja – 1% podatku za rok 2010

Informacje o uzyskaniu od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” dotacji pochodzących z 1% podatku za rok 2010 (wniosek 2011)

Za rok 2010 otrzymaliśmy 2642, 50 zł ( wydatkowaliśmy 2638,50 zł; 0,40 zł zwróciliśmy do stowarzyszenia) przekazane środki zostały wydatkowane na zakup:

Bóbr Billy gra, scrabble, mata do tańca, ciastolina – 4 tuby, 5 tub, tuba na rysunki kartonowa, kartony kolorowe 7 szt., plastelina 4szt., pisaki zmywalne 2 szt., mazaki dwustronne 2 komp., papier kolorowy 25 szt., pinezki, kredki do malowania twarzy, gumki do mazania 5 szt., papier ksero 6 ryz, kostka biała papierową, taśma klejąca 17 szt., pędzle 5 szt., farby akrylowe 4 szt., farby witrażowe 4 komp., papier do origami, kreda kolorowa, klej magiczny 40 szt., spinacze, ołówki, zakreślacze, szpilki, kredki świecowe, papier kolorowy samoprzylepny 5 szt., kartony faliste kolorowe 11 szt., blok rysunkowy, blok techniczny kolorowy 14 szt., zestaw kreatywny –biżuteria, masa mocująca, koszulki, skoroszyty prezentacyjne 5 szt., teczka skrzydłowa, temperówka 4 szt., glina samoutwardzalna 3 szt., bibuła 7 szt., brokat 3 szt., farby plakatowe 5 komp., filc 4 opak., gra Zgadnij kto to?, kalambury, klocki 2 komp., gra kółko i krzyżyk, karton 10 szt., węgiel rysunkowy 5 szt., gips ceramiczny, pędzel gąbkowy 3 szt., pieczątki, talerzyk pentart 4 szt., klej pentart, zawieszki do baniek 2 op., bańka styropianowa 5 sz., pudełko tekturowe 2 szt., piłka 6 szt., gra edukacyjna, gra bingo, skakanka 2 szt., gra pamięć, gra moda i modelki, gra strzałki, klocki, piłeczka ping-ping., klocki duże, masa plastyczna, korpusy sówki pod masę 4szt., papier sówki, pianki kreatywne, kontur witrażowy, brokat w kleju, dekor drewniany anioł 2 szt., narzędzia diagnozy dla specjalistów (Skala Ryzyka Dysleksji, Test czytania, profil sprawności grafomotorycznych, bateria metod diagnozy przyczyn niepowodzeń szkolnych, zestaw metod diagnozy lateralizacji, profil zainteresowań zawodowych ucznia). Wykorzystana dotacja przyczyniła się do poprawy pracy świetlicy szkolnej, doposażyliśmy bazę materiałów plastycznych, nasi uczniowie tworzą dzięki nim kreatywne, nowoczesne dzieła plastyczne. Oprócz materiałów plastycznych, kupiliśmy gry edukacyjne, dzięki nim uczniowie bawiąc się w grupach rozwijają umiejętności interpersonalne. Drugą płaszczyznę naszych działań stanowiła pomoc psychologiczna- pedagogiczna. Dzięki zakupionym narzędziom do diagnozy uczniów specjaliści szkolni profesjonalnie wykonują swe zadania.

Informacje o uzyskaniu od Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” dotacji pochodzących z 1% podatku za rok 2011 (wniosek 2012) . Za rok 2011 otrzymaliśmy 3961,10 zł, przekazane środki zostały wydatkowane na zakup: mobilnej tablicy interaktywnej Esprit mobile oraz laptopa. Projektując wydatki z akcji 1% z roku 2011-wniosek 2012 wnioskowaliśmy o telewizor, laptop i projektor do pracowni chemicznej, aby podnieść poziom edukacji multimedialnej w naszej szkole. W związku z tym, że w oczekiwaniu na dostęp do środków z akcji 1 % zmieniły się potrzeby szkoły w tym zakresie uzyskaliśmy akceptację zmiany wydatków. Zmiana: wnioskowano o- telewizor, projektor i laptop, zakupiono- tablicę interaktywną i laptop. Zmiana wydatków nie naruszyła merytorycznego celu wniosku. Ponieważ udało się sfinansować z innych źródeł zakup projektora i telewizora, dzięki dotacji mogliśmy zakupić mobilną tablicę interaktywną, która wraz z laptopem tworzy wspaniały zestaw pomocy naukowych pozwalających nauczycielom w lepszych warunkach doskonalić u uczniów umiejętności uczenia się, odkrywania swoich zainteresowań i przygotowania do dalszej edukacji.